Фактът за Шанхайската история, който никой не предполага

Фактът за Шанхайската история, който никой не предполага

Фактът за Шанхайската история, който никой не предполага

Blog Article

„Кървави разкази“ на Александър Чакъров са игра на руска рулетка без празно място в барабана, като в револвера на съдбата са заредени разкази-патрони с опустошителна сила.

Хонкю е кварталът, който бе превърнат в тяхно гето. Шанхай се нарича градът на тяхното проклятие, но и на спасението им.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Носеше косата си на плитки, откакто беше малка, а блузите с високи кръгли яки я караха да прилича на ученичка. Но не можеше да направи нищо по отношение на чертите си: малкия си нос и пълната горна устна, която придаваше по детински нацупен вид на устата ѝ въпреки решителните линии на челюстта ѝ и тъмните извивки на веждите ѝ.

Излиза ново издание на „Кървави разкази“ от Александър Чакъров. Снимка: „Ерове" София,  

Под завивките Броят на хората, с които си спал, ИМА значение (ето защо)

Затворена в свят, в който думите не носят никаква утеха, а единственият шанс да остане жива, е да се подчинява, Сангми е принудена да се бори за оцеляването си под заплахата от жестокия и опасен майор Фудживара, който години наред не я изпуска от поглед. 

Александър Чакъров е роден във Варна. Автор е на книгата „Кървави разкази", кино сценария „Коренът на короната" и пиесите „Зарови ме в небето" и „Пенсията на баба Тонка".

нар. „жени за развлечение“, малцина от които преживяват войната. Тази почти неизвестна, но изключително мрачна страница от човешката история оживява в разтърсващия роман „Червените орхидеи на Шанхай“ от френската писателка и журналистка Жюлиет Морийо.

Японские солдаты в Шанхае у сломанной статуи Сунь Ятсена

За разлика от дядото, той нямаше да угажда на прищевките на Тео.

На Полин ѝ беше разкази Шанхай позволено да изпрати Тео, но само до края на "Рю дьо Лизбон" .

Самият Създател разказва в новата книга на Радослав Бимбалов „Ти, подобие мое“

Report this page